ثبت نام در آزمون تافل

ثبت نام در آزمون

آیا می دانید

برای ثبت نام در آزمون تافل باید نام کاربری و رمز عبور در سایت ETS.org داشته باشید؟
ثبت نام می کنم

اعتراض به نمره آزمون

آیا می دانید

برای ثبت نام در آزمون تافل باید نام کاربری و رمز عبور در سایت ETS.org داشته باشید؟
اعتراض دارم

گزارش نمره آزمون

آیا می دانید

برای ثبت نام در آزمون تافل باید نام کاربری و رمز عبور در سایت ETS.org داشته باشید؟
گزارش می دهم

تغییر زمان و مکان آزمون

آیا می دانید

برای ثبت نام در آزمون تافل باید نام کاربری و رمز عبور در سایت ETS.org داشته باشید؟
تغییر میدهم

کاربر گرامی ، آیا در وبسایت ETS.org نام کاربری دارید؟

آنچه باید در مورد اعتراض به نمره تافل بدانید:

پس از اعلام نمره آزمون تافل iBT، چنانچه نسبت به نمره خود معترض باشید، تا 30 روز فرصت خواهید داشت اعتراض خود را نسبت به نمره اعلام کنید. اعتراض به نمره آزمون تافل تنها در دو مهارت Writing و Speaking مورد قبول است و برای اعتراض به هر کدام، هزینه‌ای برابر با 80 دلار می‌بایست پرداخت شود. بنابراین چنانچه بخواهید در هر دو مهارت نوشتن و مکالمه اعتراض بدهید، می‌بایست مبلغ 160 دلار بپردازید.

در صورتی که بعد از بررسی مجدد نمره آزمون، این نمره تغییر کند، خواه بیشتر شود یا کمتر، هزینه دریافت شده بابت اعتراض به شما بازگردانده (Refund) خواهد شد و ایمیلی نیز مبنی بر بازگشت پول، دریافت خواهید کرد.

چگونگی اعتراض به نمره تافل iBT و روش پرداخت هزینه آن

برای اعتراض به نمره آزمون تافل iBT، ابتدا لازم است تا فرم مربوط به آن را پر کرده، آن را چاپ و به شماره‌ای که در این فرم نوشته شده است فکس نمایید. شما می‌توانید این فرم را از انتهای همین مطلب دانلود کنید.
توجه داشته باشید که پرداخت مربوط به اعتراض نمره تافل به صورت آفلاین است و شما باید اطلاعات کارت اعتباری (مستر‌کارت/ ویزا‌کارت) خود را در این فرم بنویسید.

نکاتی پیرامون درخواست تجدید نظر (اعتراض) نمره آزمون تافل iBT

شما تنها یکبار حق اعتراض دارید و اگر تنها به یک مهارت اعتراض کنید و فرم را ارسال کنید، اعتراض برای مهارت دیگر امکان پذیر نخواهد بود. یعنی در زمان پر کردن فرم یا یکی از مهارت‌ها یا هر دوی آن‌ها را باید علامت بزنید و پس از ارسال فرم، دیگر این امکان برای شما وجود نخواهد داشت.

افرادی که درخواست ریپورت رایگان برای 4 دانشگاه را داده باشند، حق اعتراض به نمره را ندارند.

پاسخ به درخواست تجدید نظر نمره آزمون به طور معمول سه هفته زمان می‌برد.

در صورت تغییر نمره، نمره جدید در بخش View Order در اکانت شما، قابل مشاهده خواهد بود.

از آنجایی که ETS هیچ پیامی مبنی بر دریافت فرم اعتراض شما نمی‌فرستد، چنانچه از رسیدن فرم خود مطمئن نیستید و می‌خواهید آن را دوباره فکس کنید، حتما عبارت “DUPLICATE” را با حروف بزرگ بر روی فرم خود قید نمائید.

آنچه باید در مورد ریپورت نمره بدانید:

گزارش یا ریپورت نمره TOEFL-iBT دو نوع دارد. در نوع اول شما می‌توانید چهار دانشگاه برای ریپورت نمره را تا پیش از زمان آزمون، به سفارش ثبت نام آزمون اضافه کنید. در این حالت شما می‌توانید در هنگام ثبت نام آزمون، 4 دانشگاه را مشخص نمایید. همچنین می‌توانید این 4 دانشگاه را تا ساعت 10 شب قبل از آزمون تافل iBT نیز تغییر دهید یا اگر قبلاً اضافه نکرده اید آن را به سفارش خود اضافه کنید. در این حالت 4 گزارش رسمی نمره شما رایگان می‌باشد و هزینه ای برای آن پرداخت نمی‌کنید. بدین ترتیب پس از مشخص شدن نمره آزمون شما که معمولاً بین 10 تا 12 روز به طول می انجامد، موسسه ETS به طور خودکار نمره شما را به چهار دانشگاه مربوطه به صورت رسمی گزارش می‌نماید.

اگر علاوه بر 4 دانشگاه رایگان، مایل به ریپورت نمره TOEFL-iBT به دانشگاه‌های دیگر نیز هستید، می‌توانید با پرداخت مبلغ ٢٠ دلار با مسترکارت یا ویزا‌کارت این کار را به انجام رسانید. روش انجام این کار در صفحه “راهنمای تصویری گزارش نمره (Report) آزمون TOEFL-iBT” توضیح داده شده است. همچنین اگر نیاز به کسب اطلاعات بیشتری در زمینه اهمیت این آزمون دارید می‌توانید صفحه “ثبت نام آزمون تافل iBT” را مشاهده نمایید. از آن جا که ممکن است مسترکارت یا ویزاکارت نداشته باشید، می‌توانید با استفاده از دستورالعمل موجود در پایین این صفحه برای ریپورت نمره iBT خود اقدام نمایید.

نکاتی پیرامون گزارش (Report) نمره آزمون تافل iBT

رپیورت رسمی نمره تافل iBT معمولاً توسط ETS به صورت کاغذی انجام می‌شود. به این معنا که موسسه ETS یک نمره آزمون iBT را همراه با مشخصات و عکس بر روی یک کاغذ مخصوص چاپ نموده، آن را در داخل یک پاکت قرار داده و برای آدرس دانشگاه یا متقاضی ارسال می‌نماید. رسمیت گزارش نمره iBT یا Score Report از آن جا نشات می‌گیرد که این نامه حاوی نمره از سوی موسسه ETS به طور مستقیم برای دانشگاه ارسال می‌شود. البته دانشگاه‌هایی هم هستند که ریپورت نمره به آن‌ها به صورت الکترونیکی و از طریق ابزار آنلاینی که موسسه ETS در اختیار آن‌ها گذاشته است، انجام می‌شود ولی فهرست این دانشگاه‌ها به طور دقیق و رسمی اعلام نشده است.

مبلغ هزینه ریپورت نمره TOEFL-iBTبرای هر دانشگاه برابر با 20 دلار می‌باشد، به عنوان مثال هزینه ریپورت نمره آزمون به 3 دانشگاه برابر با 60 دلار می‌باشد.

پس از دریافت نمره تافل، فقط در صورتی امکان اعتراض به نمره iBT یا همان Rescore وجود دارد که در هنگام ثبت نام و پیش از تاریخ آزمون از امکان انتخاب چهار دانشگاه رایگان برای ریپورت نمره iBT استفاده نکرده باشید.

در صورتی که در هنگام ثبت نام آزمون گزینه “Online score report AND a paper copy mailed to you” را انتخاب نکرده باشید یا این که به هر دلیلی نمره آزمون را به صورت کاغذی در آدرس خود دریافت نکرده باشید، با استفاده از گزینه Send Additional Paper Score Report to Me و پرداخت 20 دلار دیگر می‌توانید درخواست دهید تا نسخه کاغذی نتیجه آزمون TOEFL-iBT به آدرس پستی شما ارسال شود.

طبق اعلام رسمی موسسه ETS، نمره تافل آی بی تی ریپورت شده ظرف 7 تا 10 روز توسط دانشگاه های داخل آمریکا دریافت می‌شود. این زمان در مورد سایر کشورها طبق اعلام رسمی این موسسه برابر با 4 تا 6 هفته است. همچنین تجربه ما نشان می‌دهد که نمره تافل iBT معمولا ظرف حداکثر یک هفته پس از ریپورت به دانشگاه‌های داخل آمریکا رسیده و بین 2 تا 3 هفته توسط دانشگاه‌ها در خارج از این کشور (کانادا، اروپا، استرالیا و سایر کشورها) دریافت می‌شود.

کسب اطلاع از دریافت نمره گزارش شده توسط دانشگاه مقصد از طریق ETS وجود ندارد، با این حال همان طور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید، پس از ثبت درخواست ریپورت نمره تافلiBT اطلاعات زیر را مبنی بر ارسال موفقیت آمیز ریپورت در بخش Order Summary مشاهده خواهید کرد.

Processed : نشان دهنده تاریخ ارسال نمره توسط ETS

Estimated Shipping Date : بیانگر تاریخ تخمینی ETS برای رسیدن نمره به دانشگاه مقصد