GRE Subject

آزمون جی ­آر ای سابجکت (GRE subject)

جی ­آر ای سابجکت(GRE subject) آزمونی‌ است که میزان دانش زبانی داوطلبان را در مورد مفاهیم و موضوعات آکادمیک مورد سنجش قرار می‌دهد نمره‌ی این آزمون از ۲۰۰ تا ۹۹۰ بوده و در بازه‌های ۱۰ نمره‌ای تغییر می‌کند. یکی از تفاوت‌های عمده‌ی این آزمون با آزمون جنرال شیوه برگزاری این آزمون است. این آزمون برای برخی از رشته‌های آکادمیک زیر در نظر گرفته می‌شود.

ریاضیات

شیمی

روانشناسی

فیزیک

یکی از مزیت‌های آزمون جی­آرای برای متقاضیان این است که می‌توانند بدون محدودیت در این آزمون شرکت کرده و با توجه به نمره‌ی مد نظر خود جهت گرفتن پذیرش در دانشگاه‌های خارج از کشور ارسال نمایند. داوطلبان حق ارسال چهار بار کارنامه این آزمون را را به صورت رایگان خواهند داشت و برای هر ارسال دو حق انتخاب دارند.

برخلاف اکثر آزمون‌های استاندارد، ارزش و کاربرد نمره آزمون GRE در بین دانشگاه‌ها، رشته‌ها و حتی دوره‌های تحصیلی مختلف، تفاوت عمده دارد. پذیرش در رشته‌های علوم مقدماتی بیشتر وابسته به نمرۀ بخش واژگان یا verbal است در حالی که در رشته‌های ریاضی و علوم، بیشتر به بخش ریاضیات یا quantitative اهمیت داده‌ می‌شود. از آنجا که معیار نمره قابل قبول آزمون GRE بسته به شرایط تفاوت زیادی دارد، بهترین راه اطمینان خاطر از نمره مورد نیاز، ارسال ایمیل به مسئول پذیرش در دورۀ مورد نظر و کسب اطلاعات از دانشگاه مقصد است.