درباره ما

فراگیری زبان دوم، فرایندی است که در آن افراد زبان دومی را می­ آموزند که به جز زبان اول (زبان مادری) است. امروزه یادگیری زبان دوم (Second Language) بر هیچ­ کس پوشیده نیست و با گذر زمان، اهمیت آن گسترده­تر می­شود. اهمیت فزاینده آن به این سبب است که یادگیری زبان دوم سبب گشایش جهان جدید بر روی ما می­شود و دنیای دو زبانه­ها از جهان تک­زبانه­ها وسیع­تر است. اگرچه ممکن است یادگیری زبان دوم (L2) دارای اهداف متعددی صورت بگیرد، امّا جهانی­شدن و پیوست­های تکنولوژیکی آن و همچنین تحصیلات، کار و مهاجرت از مهمترین دلایلی است که یادگیری زبان دوم را الزام­آور ساخته است. در میان زبان­های رایج در کشور­های جهان، زبان­های انگلیسی، فرانسه، عربی، اسپانیایی، آلمانی و روسی دارای قلمرو کاربردی بیشتری نسبت به سایر زبان­ها است که در بین آنها نیز، زبان انگلیسی به­عنوان یک زبان بین­المللی پذیرفته­شده در اکثر کشورهای جهان است. به­طوری که  امروزه 67 کشور جهان از زبان انگلیسی به عنوان زبان رسمی استفاده می­کنند. از سوی دیگر، بیشتر دانشگاه­های معتبر دنیا، از این زبان به­عنوان زبان آکادمیک استفاده کرده و دانشجویانی که قصد پذیرش و ادامه تحصیل در این دانشگاه­ها را داشته باشند باید به این زبان­ها در حد کافی تسلط یابند. به این سبب، موسسات و نهاد­های علمی به وجود آمده­اند تا میزان تسلط داوطلبان کار، مهاجرت و تحصیل را بر زبان انگلیسی اندازه­گیری نمایند. به همین منظور آزمون­های معتبر بین­المللی به زبان انگلیسی مانند TOEFL, GRE, GRE Subject, GMAT, IELTS, Duolingo و سایر آزمون­هایی از این دست را طراحی و برگزار می­کنند.

در حال حاضر سازمان سنجش آموزش کشور بعنوان متولی برگزاری این آزمون­ها، مسئول ساماندهی، نظارت، صدور مجوز و پیگیری آنها در ایران است که در زمینه تلاشهای زیادی در این مسیر انجام داده است.

از آنجایی که متقاضیان و داوطلبان این آزمون­ها در ایران برای ثبت­نام و پرداخت هزینه­های ثبت­نام در این آنها همواره با مشکلاتی مواجه هستند، موسسه زبان آوای ایرانیان با هدف ایجاد تسهیلات در ثبت­نام و خدمات جانبی آزمون­های موسسه ETS تاسیس شده است. خوشبختانه پس از کسب صلاحیت­های لازم طی مجوز شماره 82506  مورخ 18/11/1399 از سازمان سنجش آموزش کشور به­عنوان دومین موسسه مجاز خرید و فروش ووچر (VOUCHER) آزمون­های موسسه ETS به همراه خدمات جانبی آن شامل ایجاد پروفایل کاربری، ثبت­نام، ریپورت نمره، اعتراض به نمره کسب­شده در آزمون و هم­چنین انتقال و تغییر مکان آزمون­ها در سراسر دنیا، شروع به فعالیت نموده است. این موسسه با کادری مجرب و کارآزموده در نظر دارد تا ضمن رعایت پروتکل­های امنیتی سازمان سنجش آموزش کشور و موسسه ETS و نیز با پایبندی به اصولی چون اصل محرمانگی اطلاعات داوطلب، اصل تکریم ارباب رجوع، اصل رعایت انصاف و اعتدال و همچنین دریافت هزینه بر اساس نرخ­های مصوب به داوطلبان و متقاضیان عزیز این آزمون­ها در سراسر کشور خدمت ارائه نماید.

لازم به ذکر است که ووچر آزمون­های TOEFL, GRE & GRE Subject از سوی این موسسه خریداری می­شود و با قیمت تمام­شده از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به فروش می­رسد. متقاضیان محترم می­توانند از طریق شماره­ تلفن­های اعلام­شده و سایر کانال­های ارتباطی منظور شده در سایت موسسه از زمان فروش ووچر آزمون­های موسسه ETS آگاهی یافته و یا به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org مراجعه نمایند.

به اطلاع داوطلبان عزیز می­رساند که سایر خدمات جانبی آزمون­های بین­الملل شامل ایجاد پروفایل کاربری، ثبت­نام، ریپورت نمره، اعتراض به نمره کسب­شده در آزمون و هم­چنین انتقال و تغییر مکان آزمون­های مورد اشاره مستقیماً از سوی موسسه ارائه خدمت می­شود و جهت کسب آگاهی بیشتر می­توانند با شماره تلفن­های موسسه، کانال تلگرام و یا صفحه اینستاگرام موسسه مراجعه نمایند.

با آرزوی موفقیت برای داوطلبان عزیز

موسسه زبان آوای ایرانیان